Pozemky

Důležitý je stav pozemku i bonita půdy

 Pro každého investora je pochopitelně nejvýhodnější, když si může zamýšlený pozemek prohlédnout na vlastní oči. Ne vždy je to ale možné, zvlášť když je třeba na konci republiky. V takovém případě mohou velmi pomoci mapové aplikace,

jako jsou: Mapy.cz či Google Maps.

Z leteckého pohledu tak lze zjistit, zda je půda obdělávána, zda se tam pase dobytek, případně odhalíte nežádoucí stav – například hojnou přítomnost náletových dřevin či podmáčení.

Velmi důležitá je i bonita půdy daného pozemku. Bonita neboli bonitovaná půdně ekologická jednotka (BPEJ) je základní indikací kvality zemědělské půdy. Pohybuje se v rozmezí od jedné do 20 korun.

Půda s bonitou pod pět korun nemusí být z úhlu pohledu pro dlouhodobější investici vhodná, naopak bonita 11 korun je již velmi slušná. Pokud bychom uvažovali jen o krátkodobé spekulaci, je možné jít ještě i o pár korun níže.

Informace o bonitě půdy pozemku si můžete vyhledat na internetu, například přes nahlížení do katastru nemovitostí, kde u daného pozemku najdete odkaz do eKatalogu BPEJ.

Datum vložení: 2.12.20213 555

Zobchodovaných nemovitostí

11 258

Spokojených klientů

16

Let na trhu

1 225 000 000

Hodnota našich obchodů

Proč Comfort Reality?

Výhoda/přesvědčení č. 1

Historie

Profesionálně zajišťujeme realitní služby již od roku 2004, a to nejdříve jako sdružení fyzických osob a od roku 2007 jako obchodní společnost - Comfort reality CZ, s.r.o.

Výhoda/přesvědčení č. 2

Profesionalita

Veškeré naše realitní služby děláme na nejvyšší úrovni, dle dlouhodobé odbornosti s důrazem na kvalitu a spokojenost našich klientů.

Výhoda/přesvědčení č. 3

Bezpečí

Naším posláním je zajištění maximálních právních jistot pro naše klienty a tím zajistit bezpečnou cestu světem realit.

Výhoda/přesvědčení č. 4

Technologie

Snažíme se neustále zlepšovat a využívat nejmodernější technologie, např. 3D sken nemovitostí, natáčení videí dronem.